Rezerwacja telefoniczna tel. 032/4230250, 032/4239345 kom. 664 457 934

Hammamet

Tunezja Hammamet źródło Itaka

Jak dłoń wyciągnięta w stronę Europy, zaledwie 140 km od Sycylii, półwysep Cap Bon zachwyca zapachem jaśminu i hibiskusa, kolorami winnej latorośli, drzewek pomarańczowych, mandarynkowych i cytrynowych, które uginają się pod ciężarem swoich owoców.

Najbliższe terminy i ceny >> Miejsca Wylotu: Poznań, Wrocław, Szczecin, Warszawa, Bydgoszcz, Kraków, Rzeszów, Katowice, Łódź, Gdańsk

Promocyjne terminy i ceny

Proszę wybrać hotel Filtry wyników:
Hotel
Movie Gate Miramar ****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 7,1  
pok, 2os
AI
 
Opis i zdjęcia od 1459 PLN
Hotel
Vincci Flora Park ****  
Tunezja / Hammamet
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1470 PLN
Hotel
Vincci Lella Baya ****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 7,3  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1529 PLN
Hotel
Bravo ***+  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 6,1  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1549 PLN
Hotel
Vincci Taj Sultan *****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 7,0  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1560 PLN
Hotel
El Mouradi Beach ****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 6,3  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1579 PLN
Hotel
El Mouradi El Menzah ****  
Tunezja / Hammamet
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1579 PLN
Hotel
Les Pyramides **+  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 6,6  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1649 PLN
Hotel
Zodiac ****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 6,5  
pok, 2os
HB
 
Opis i zdjęcia od 1649 PLN
Hotel
Houda Yasmine ****  
Tunezja / Hammamet
pok, 2os
AI
 
Opis i zdjęcia od 1650 PLN
Hotel
Iberostar Averroes ****  
Tunezja / Hammamet
Ocena: 7,7  
pok, 2os, WNPO
HB
 
Opis i zdjęcia od 1680 PLN
Strona 1 z 2
poprzednia 1 | 2 następna
Powrót

Zakwaterowanie:Miejsce wyjazdu:

Opis regionu

U nasady półwyspu leży Hammamet, najstarszy i jak dotąd największy ośrodek turystyczny Tunezji. Nazwa miasta nawiązuje do hammamu i przypomina o termach i prywatnych łaźniach, które znajdowały się na tym terenie jeszcze w czasach starożytnych. Dla turystyki odkryli Hammamet europejscy bogacze, przybywający tu w latach 20. ubiegłego wieku. Rumuński milioner George Sebastian wybudował w odległości 3 km od Medyny wspaniałą willę, do której, zapraszał miłośników sztuki oraz członków wyższych sfer. Bywali tu Paul Klee i André Gide, w czasie wojny przebywał Rommel, a nieco później Winston Churchill pisał tu swoje pamiętniki. Obecnie willa należy do państwa i można ją zwiedzić. Mieści się w niej Międzynarodowe Centrum Kulturalne.

W latach 60. ubiegłego wieku Hammamet stał się miejscem spotkań awangardy, co wkrótce doprowadziło do napływu coraz większych rzesz turystów pragnących skorzystać z pięknych plaż, ciepłego morza i uroku tego miejsca. Dla nich powstały hotele na północ i południe od Medyny oraz towarzyszące hotelom zaplecze w postaci restauracji, barów, dyskotek, klubów nocnych, sklepów, kortów tenisowych, centrów sportów wodnych i nurkowania, pól golfowych. Najmłodszą i najnowocześniejszą dzielnicą Hammametu jest wciąż rozbudowująca się Yasmine, której przestronne hotele mieszczą w sobie wspaniale zorganizowane ośrodki Spa z zabiegami thalassoterapii lub balneoterapii oraz ogromne sale centrów biznesowo-konferencyjnych.

Informacje praktyczne

Pilot: Turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań, którego należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: Nie są wymagane. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Czas przelotu: Warszawa-Monastyr - ok. 3 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: arabski, francuski, w miejscach turystycznych również angielski i niemiecki.

Napięcie: 220 V, standardowe gniazdka.

Waluta: Dinar (TND), 1 TND = ok. 1,9 PLN; w obiegu są zarówno banknoty, jak i monety.

Grupy wyznaniowe: Tunezja jest krajem muzułmańskim, gdzie zarówno zasady religijne, jak i tradycyjne obyczaje są żywe i powszechnie praktykowane. Turyści powinni się odpowiednio zachowywać, szczególnie w miejscach publicznych, meczetach itp. Zbyt swobodny ubiór kobiet może powodować niepożądane reakcje.

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom (ok. 10% rachunku), bagażowym, pokojówkom, kierowcom i przewodnikom obsługującym wycieczki lokalne.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – ok. 10 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 5 EUR, kawa – ok. 2 EUR.

Plaże: bezpłatne; wypożyczenie leżaka i parasola: darmowe lub za opłatą ok. 10 TND/dzień.

Wycieczki lokalne

Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said (1 dzień) – całodniowa wycieczka będąca spotkaniem z fascynujacą historią Tunezji oraz współczesnym życiem mieszkańców stolicy. Zwiedzanie Muzeum Bardo, które pokazuje kolejne etapy historii Tunezji i które posiada najważniejszy w świecie zbiór mozaik. Wizyta w centrum stolicy i spacer wąskimi uliczkami tuniskiej Medyny. Lunch. Przejazd do Kartaginy – obecnie dzielnicy Tunisu, gdzie znajduje się rezydencja prezydencka oraz willowe posiadłości tunezyjskich elit a w starożytności – centrum najpierw imperium fenickiego a później rzymskiej prowincji w Afryce Płn. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza, pochodzących z II – III w. n.e. Przejazd do biało-niebieskiego Sidi Bou Said i spacer uliczkami tego pięknie położonego na wzgórzu miasteczka artystów. Cena – ok. 75 TND.

Sahara Explorer (2 dni) – dwudniowa wyprawa autokarem na południe Tunezji pozwalająca zobaczyć najpiękniejsze krajobrazowe atrakcje południa Tunezji i poczuć gorący oddech największej pustyni świata Sahary.

1 DZIEŃ: Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru w El Jem. Przejazd do Matmaty – miejsca księżycowych krajobrazów i domów „troglodytów”. Wizyta w berberyjskim domostwie. Lunch. Dalsza podróż do Douz – nazywanego „Wrotami Sahary”, gdzie można odbyć przejażdżkę na grzbiecie wielbłąda po wydmach Sahary (fakultatywnie –20 TND/os.). Zakwaterowanie kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Wczesne śniadanie. Przejazd przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid słynne z miraży, które tworzą się przy odpowiednich warunkach pogodowych. Wyprawa jeepami (fakultatywnie - 35 TND/os.) po bezdrożach Wielkiego Ergu Wschodniego i do przepięknie położonych w Górach Atlas oaz: Chebika i Tamerza. Powrót do autokaru. Lunch. Dalsza podróż autokarem do czwartego, świętego miasta islamu – Kairouanu. Postój przed Wielkim Meczetem Sidi Okby. Powrót do hoteli. Cena – 155 TND + 55 TND (wielbłądy + jeepy)

Hammamet i Nabeul (pół dnia) – wycieczka organizowana dla gości z hoteli w Hammamecie. Przejazd do Nabeul – miasteczka garncarzy, gdzie w manufakturze ceramiki można przyjrzeć się procesowi jej tworzenia. Czas wolny na targu w Nabeul. Przejazd do centrum starego Hammametu i wizyta na Medynie – starym mieście arabskim. Kupując tu pamiątki koniecznie należy się targować o cenę. Powrót do hoteli. Cena – 22 TND.

Takruna – Sidi Khelifa (pół dnia) – wycieczka organizowana jest dla gości z hoteli w Sousse i Monastirze. Przejazd do „wiszącej wioski” Takruna malowniczo położonej na skale, której mieszkańcy o jasnej cerze i kasztanowych włosach są świadectwem przemieszania się ludów, jakie dokonało się w ciągu burzliwej historii tych okolic. Spacer po wiosce. Przejazd do Sidi Khelifa i zwiedzanie tamtejszych pozostałości po rzymskim mieście. Powrót do hoteli. Cena – 38 TND.

Medinat Alzahra (wieczór) – brzmi tajemniczo..? I taki właśnie jest Medinat Alzahra. Wieczór w tym miejscu to historia Tunezji przekazana w niesamowitym, ponad godzinnym widowisku. Berberowie, Rzymianie, muzułmanie, Turcy – wszystko to w perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu, także w języku polskim, poprzedzonym kolacją, która wprowadzi nas w atmosferę tajemniczości. Przekroczenie bramy Medinat Alzahra to wejście w zupełnie inny świat – świat z baśni tysiąca i jednej nocy... Cena – ok. 70 TND.

Friguia Park (pół dnia) – przedpołudniowa wycieczka do Parku Friguia to niesamowite spotkanie z fauną Czarnej Afryki. To niezwykłe przenosiny na chwilę z Tunezji muzułmańskiej do kolebki człowieka – do środkowej części kontynentu. Park Friguia to ponad 100 zwierząt – lwy, słonie, żyrafy, kangury oraz wiele, wiele innych – które zwykliśmy utożsamiać z tym kontynentem. Cena – ok. 35 TND.

Film

Dim lights

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach i oferty dopasowane do Twoich potrzeb, wpisz poniżej swój adres e-mail:

Rezerwacja telefoniczna

tel. 032/4230250, 032/4239345

kom.   664 457 934

rezerwacje@safaritour.pl

pn-pt 09:00-17:00 sob 09:00-13:00

Site Login