Rezerwacja telefoniczna tel. 032/4230250, 032/4239345 kom. 664 457 934

Słoneczny Brzeg

Bułgaria

Region rozwinięty najlepiej w kraju pod względem zaplecza turystycznego i poziomu świadczonych usług. Sam Słoneczny Brzeg uważany jest za najpiękniejsze kąpielisko na bułgarskim wybrzeżu, a leżący nieopodal Nessebar to perła Bułgarskiej Riwiery. Fantastyczna, piaszczysta plaża, osłonięta wydmami, łagodne zejście do morza, którego średnia temperatura wynosi 24°C, hotele oferujące wiele udogodnień dla dzieci, 2 duże parki wodne, ograniczony ruch samochodowy w mieście, sprawiają, że jest to okolica idealna na wczasy rodzinne.

Najbliższe terminy i ceny >> Miejsca Wylotu: Katowice, Wrocław, Poznań, Warszawa

Promocyjne terminy i ceny

UWAGA!
Obecnie brak ofert dla podanych kryteriów wyboru!
Proszę zmienić termin podróży lub miejsce wyjazdu.
Powrót

Zakwaterowanie:Miejsce wyjazdu:

Opis regionu

SŁONECZNY BRZEG – leżący ok. 35 km na północ od Burgas kurort nadmorski, rozwijający się od 1958 r. Znajduje się tu ok. 100 hoteli różnych standardów, mogących pomieścić ok. 30 tys. gości, na których czeka w mieście wiele atrakcji: restauracje, tawerny, sklepy z pamiątkami, puby i dyskoteki, skoki na bungee, a na plaży: rowery wodne, możliwość nurkowania, uprawiania windsurfingu lub żeglarstwa.

NESSEBAR – stara, zabytkowa część miasta leży na półwyspie wychodzącym w morze i połączonym ze stałym lądem jedynie długim i wąskim przesmykiem (ok. 5 km na południe od centrum Słonecznego Brzegu). Zabudowa miasteczka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Charakterystyczne dla tego miejsca są: liczne cerkwie pochodzące z różnych okresów, dwukondygnacyjne domy o kamiennych parterach i nadwieszonych nad ulicą drewnianych piętrach, wąskie uliczki wybrukowane kocimi łbami, kramy z pamiątkami, knajpki i tawerny, kwiatowe ogródki i zieleń pnąca się po murach. Poza półwyspem znajduje się nowa część Nessebaru z hotelami i zapleczem turystycznym.

ST. VLAS – niewielka miejscowość, położona ok. 4,5 km na północ od centrum Słonecznego Brzegu, na zboczu Starej Płaniny. Miejsce jest spokojniejsze od Słonecznego Brzegu, ale dobrze skomunikowane z kurortem. Znajduje się tu sporo hoteli, piękna piaszczysta plaża, kilka sklepików, restauracji, kawiarni z cenami niższymi niż w centrum kurortu.

Wycieczki lokalne

Organizowane tylko z rejonu Słonecznego Brzegu

Sozopol – Rejs po rzece Ropotamo – jednodniowa wycieczka połączona z rejsem statkiem po rzece Ropotamo, przepływającej przez rezerwat o tej samej nazwie. Podziwiać można unikalne obiekty przyrodnicze: niezwykłe formacje skalne, mokradła i trzęsawiska, chronioną roślinność i ptactwo wodne. Po południu zwiedzanie Sozopolu – najstarszego miasta bułgarskiego wybrzeża, ulokowanego na smukłym skalistym cyplu, romantyczny spacer po starym mieście. Cena – ok. 35 EUR (obejmuje lunch).

Varna – Delfinarium – Klasztor Alajda – jednodniowa wycieczka z wizytą w wykutym w skale klasztorze Alajda, pochodzącym z XII w., najbardziej znanym monastyrze na Bułgarskiej Riwierze. Przejazd do Varny – przepięknej stolicy bułgarskiego wybrzeża i miasta o bogatej historii, pokaz w warneńskim delfinarium. Cena – ok. 42 EUR (obejmuje lunch).

Wieczór Bułgarski – kolacja i przedstawienie folklorystyczne w restauracji na wolnym powietrzu. Prezentacja muzyki, strojów ludowych, tańców, a przede wszystkim „nestinarskiego tańca” na rozżarzonych węglach. Konsumpcja wspaniałych potraw kuchni bułgarskiej, rakii oraz nieograniczonej ilości bułgarskiego wina. Cena ok. 30 EUR.

Pirackie Party – romantyczny morski rejs po Zatoce Nessebar statkiem imitującym piracki żaglowiec. Możliwość pływania w morzu, łowienia ryb, kąpieli słonecznych, zabawy i programy animacyjne. Lunch na pokładzie statku. Cena – ok. 38 EUR.

Jeep Safari – jednodniowa wycieczka jeepami będąca spotkaniem z naturą w pobliskim rezerwacie Strandza. Zwiedzanie jaskini z podziemnym jeziorem, wizyta w wiosce Bryszlijan uznanej za architektoniczne i historyczne muzeum oraz pielęgnującej starodawne obyczaje, przejażdżka wiejskim wozem. Posiłek złożony z miejscowych kulinarnych przysmaków spożywany w wiejskiej chacie. Podziwianie wodospadu na Welece – jednej z piękniejszych rzek Bułgarii. Cena – ok. 52 EUR (obejmuje lunch).

Film

Dim lights

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach i oferty dopasowane do Twoich potrzeb, wpisz poniżej swój adres e-mail:

Rezerwacja telefoniczna

tel. 032/4230250, 032/4239345

kom.   664 457 934

rezerwacje@safaritour.pl

pn-pt 09:00-17:00 sob 09:00-13:00

Site Login